Práce v AlbumMakeru - užitečné rady a návody

Práce v AlbumMakeru ... je zábava

V této rubrice se Vám pokusíme dát pár dobrých tipů na rychlejší a efektivnější práci s aplikací AlbumMaker. Pravděpodobně by se většina zde zmíněných informací nechala najít v podrobném návodu AlbumMakeru, ale buďme k sobě upřímní ... kdo čte podrobné návody?

Signalizace použití obrázku ve fotoknize

 • při práci s fotoknihou / nebo jinou tiskovinou/ máte Vámi vybrané obrázky v pravém sloupci. Když jednou obrázek ve fotoknize použijete, objeví se v jeho pravém spodním rohu kolečko, takže si můžete zkontrolovat, že jste na žádný obrázek nezapomněli.

Objednání stejné, nebo pozměněné tiskoviny

 • v případě, že chcete udělat několik fotoknih s podobnou grafikou a jen s drobnými změnami /napříkad když uděláte fotoknihu s dětmi jedné babičce, můžete tu samou fotoknihu použít i pro druhou babičku, akorát by asi bylo vhodné vyměnit fotografie s babičkou A za fotografie s babičkou B.../ , postupujte tak, že vytvoříte nejdříve první fotoknihu, tu objednáte, pak ji znovu otevřete a ještě před jakoukoli úpravou vyberete a zvolíte z nabídky soubor/objednat další kopii. Tím máte založenou novou fotoknihu a můžete v ní dělat libovolné úpravy a následně objednat její výrobu.

Průběžné ukládání změn

 • při práci v AlbumMakeru jsou veškeré úkony ihned ukládány do souboru. Výhodou tedy je, že můžete program kdykoli zavřít a nepřijdete o změny. AlbumMaker podporuje funkci zpět o jeden krok.

Změna pozadí pro celou fotoknihu najednou

 • jestliže dostanete skvělý kreativní nápad na nové pozadí Vaší fotoknihy třeba uprostřed práce, nevadí. Zvolte nové pozadí, umístěte ho na stránku, na okraj pozadí najeďte myší, klikněte pravým tlačítkem a zkopírujte ho. Pak už stačí jen z horní lišty vybrat z nabídky upravit/vložit jinak na všechny strany/podklad strany na všechny ostatní ... a pozadí se Vám rozkopíruje na všechny ostatní stránky. Kdo chce být ještě rychlejší, zkopíruje pozadí a použije zkratku Ctrl+G.

Fotka jako pozadí

 • do Vaší knihy můžete použít jako pozadí i Vaši fotografii jednoduše tak, že myší chytnete a přetáhnete na okraj stránky. U takto používaných pozadí doporučujeme zesvětlení fotografie pomocí tlačítka opacita, aby se fotografie na pozadí "neprala" s obrázky v popředí. Vyzkoušejte a uvidíte....

Mírné natáčení obrázků

 • označte obrázek, který chcete mírně pootočit, jestli doleva, zvolte kombinaci Ctrl+Q, když doprava použijte Ctrl+W.

Otáčení obrázků o 90°

 • v pravém sloupci, kde máte Vaše vybrané obrázky, klikněte na obrázek, který chcete otočit, pravým tlačítkem myši a vyberte směr otočení. Pozor, jestliže je obrázek použitý na více místech ve fotoknize, otočí se všude!

Ořezový prostor

 • ořezový prostor je obvod stránky, který bude oříznutý při zpracování, proto si dávejte pozor na umístění fotografií, ať nejsou uříznuté, jestliže to není Vaším uměleckým záměrem!

 • technologický prostor využíváme při zpracování v knihárně. Prosíme, nedávejte Vaše obrázky přesně na hranu technologického prostoru, stránka může být oříznuta malý kousek od naznačené čáry směrem dovnitř, nebo i směrem ven ze stránky.

Umístění obrázků a textů blízko hřbetu

 • fotoknihy s lepenou vazbou obvykle při listování nerozevřete úplně. Je chytré s tím počítat a umístit texty a obrázky raději o malý kousek dál od hřbetu knihy, aby bylo ve fotoknize vše hezky vidět.

Používání písem

 • prosíme, používejte ve Vašich fotoknihách pouze systémová písma. To jsou písma, která se do počítače nainstalují při instalaci Vašeho systému windows. Jestliže použijete písma vlastní, bohužel budou při tisku nahrazena za systémové písmo, nebo zůstanou zachována, ale české znaky budou nahrazeny například za čtverečky a obdélníčky.


Aktuality

Ukončení podpory AlbumMakeru

> ukončení podpory AlbumMakeru


Dnes je 9. prosince, svátek má dle Příjmenáře Vlasák > vyhledat
Rádi vám pomůžeme:
261 220 107po-pá 9.00-17.00, podpora@TiskProRadost.cz
tiskproradost.cz

2019 © TiskProRadost.cz