Návod - Fotokniha Miminko

Fotokniha Miminko je pro Vás připravena jako vzorová pro fototiskovinu 01-VST kniha velká, tvrdé potištěné desky.

Jestliže se Vám líbí podoba vzorové fotoknihy Miminko, můžete si ji stáhnout ze stránky Šablony, nainstalovat do Vašeho AlbumMakeru a naplnit Vašimi fotografiemi, popřípadě upravit.


I tato vzorová fotokniha je tvořena pouze několika základními prvky, které pomocí masek a opacity formujeme do různých variací. Podkladem pro tvorbu celé fotoknihy je pozadí „p_127“ ze skupiny „všeobecné2“. To můžeme zaškrtnout již v úvodní nabídce tvorby nové fototiskoviny, abychom jej pak nemuseli aplikovat na každou stránku zvlášť. Začneme s tvorbou titulní strany fotoknihy - vložíme klipart „lem“ ze skupiny „všeobecné“ a upravíme jej do požadované velikosti. Nepravidelný modrý tvar získáme použitím klipartu „rectangle blue“ ze skupiny „geometrické tvary. Na něj aplikujeme masku „M_073“. Z nabídky „efekty“ vybereme podnabídku „zvláštní efekty“ a klipartu udělíme ještě opacitu 63%. Ve volbách opacity odškrtneme políčko průhlednost, což nám umožní zvolit barvu, která bude skrz klipart prosvítat. Vybereme světlejší modrou. Nyní vložíme fotografii a na ni použijeme funkci „plná barva rámu“. Černý tah kolem fotografie vytvoříme klipartem „tah štětcem“ ze skupiny „všeobecné. Tečkovaný dekor ve spodní a horní části obálky fotoknihy připravíme pomocí klipartu „tečky“ ze skupiny „materiály“, na který aplikujeme masku „M_028“. Stránku dozdobíme ještě následujícími kliparty - „kaňky“ ze skupiny „všeobecné“, „motýlek“ a „kytička2“ ze skupiny „romantic“ a „ruka_modrá“ ze skupiny „dětské“. Pokud se některé prvky nepřekrývají tak, jak vidíte na náhledu naší hotové předlohy (tzn. nejdou za sebou tak, jak mají), použijte na jednotlivé objekty funkci „pořadí“, kterou vyvoláte stisknutím pravého tlačítka myši na označeném objektu. Pomocí této funkce můžete požadovaný objekt odsunout dozadu, přenést dopředu či libovolně změnit jeho pořadí ve vrstvení stránky.


Na první stránce fotoknihy je opět použitý klipart „rectangle blue“ ze skupiny „geometrické tvary“ s přiřazenou opacitou 63% a modrou barvou. Tentokrát je na něj aplikována maska „M_073“ a celý klipart je otočený doprava. Vložíme klipart „noha_modrá“ ze skupiny „dětské“ a přiřadíme mu opacitu 50%. Několikrát zkopírujeme a libovolně rozmístíme po modrém půlkruhu na levé straně. Nyní použijeme klipart „látka 5“ ze skupiny „materiály“. Tečkovaný dekor zkopírujeme z titulní strany. Vložíme klipart „papír“ ze skupiny „materiály“. Zkopírujeme jej a na vytvořenou kopii použijeme masku „M_074“. Výsledný tvar zformujeme do požadované velikosti a výše popsanou funkcí „pořadí“ odsuneme více dozadu. Vložíme fotografii a dozdobíme kliparty ze skupiny „dětské“.

Prvky na další dvoustraně lze zkopírovat z předchozích stran a pouze dotvarovat, navíc je použitý klipart „lem“ ze skupiny „všeobecné“ s aplikovanou maskou „M_015“. Na fotografii v pravém horním rohu se použije maska „M_025“. 

Pro stránky 4-5 opět zkopírujeme vše potřebné, jedinou změnu představuje maska fotografie, použita byla „M_027“. Nový prvek představuje také klipart „kroužky“ ze skupiny „materiály“.

Stejný princip platí i pro následující dvoustránku, na zvětšený klipart „lem“ se opět aplikuje maska „M_015“ a příslušné natočení.

Určitě jste si všimli, že na stránkách 8-9 je klipart „tečky“ ze skupiny „materiály“ použitý bez masky. Hnědý proužek pod fotografií není nic jiného než klipart „papír“ zkopírovaný z předchozí stránky a značně zdeformovaný...

Další dvoustrana je opět variací již použitých klipartů. 

 

Základních 12 stran fotoknihy je tedy hotových, nyní můžete stránky jen zduplikovat a pro prvky na duplikátech použít jiné rozmístění, nebo pokračovat a v podobném duchu tvořit vlastní návrhy zbylých stran.

Přejeme hodně zábavy.

 


Aktuality

Ukončení podpory AlbumMakeru

> ukončení podpory AlbumMakeru


Dnes je 21. dubna, svátek má dle Příjmenáře Ondráček > vyhledat
Rádi vám pomůžeme:
261 220 107po-pá 9.00-17.00, podpora@TiskProRadost.cz
tiskproradost.cz

2019 © TiskProRadost.cz