Návod fotokniha Mazlíčci

Fotokniha Mazlíčci psi je pro Vás připravena také jako šablona fototiskoviny 01-VST kniha velká s tvrdými, celopotištěnými deskami, stáhnout a doinstalovat s můžete soubor 01-VST-Mazlici_psi.exe , nebo ji najdete ke stažení na stránce Šablony.

Fotoknihu Mazlíčci psi si můžete prohlédnout mezi ukázkovými fotoknihami.

Fotoknihu Psi začneme tvorbou obálky. Na tu použijeme pozadí „p_129“ ze skupiny „všeobecné2“. Na něj přetáhneme v místě hřbetu fotoknihy klipart „barevné pruhy“ ze skupiny „všeobecné“. Dalším použitým klipartem bude „kroužky“ ze skupiny „materiály“. Vše upravíme a nakopírujeme (označit - Ctrl+C - odznačit - Ctrl+V) do požadovaných poloh a velikostí. Na pravou stranu umístíme kliparty „zelený pléd“ a „karton“ ze skupiny „materiály“. Na ně vložíme vybranou fotografii a přetáhneme funkcí „plná barva rámu“ z nabídky „rámy“. Tloušťka rámu je v tomto případě 0,3, ale může se lišit, nutno odzkoušet. Vložíme klipart „tah štětcem“ ze skupiny „všeobecné“ a odsuneme jej dozadu. Dozdobíme kliparty ze skupiny „zvířata“, které libovolně natočíme, nazvětšujeme a nakopírujeme.
 

Nyní se pustíme do první stránky. V nabídce „pozadí“ zvolíme podnabídku „uživatelská barva“ a pokusíme se namíchat nějaký světlý odstín. Vyplatí se také použít kapátko. Pokud na něj klikneme a vzápětí klikneme na jakékoli místo v rozpracované tiskovině, kapátko automaticky „nasaje“ barvu z místa, kde jsme klikli. Doporučujeme barvu uložit. Ze skupiny „všeobecné“ vybereme klipart „bublina 5“, který nazvětšujeme a použijeme na něj masku „M27“. Natočíme a nakopírujeme. Vložíme vybranou fotografii s plnou barvou rámu a dozdobíme kliparty „linka1, 2“ ze skupiny všeobecné a libovolnými ze skupiny „zvířata“.


Přes levou stránku následující dvoustrany vložíme fotografii, které v nabídce „efekty“ přiřadíme z podnabídky „barevné efekty“ filtr „sepia“ a z nabídky „zvláštní efekty“ funkci „opacita“. Tu nastavíme na 60%. Vložíme klipart „bublina 3“ ze skupiny „všeobecné“, hodně jej zvětšíme a aplikujeme masku „M27“. Na fotografii na pravé straně aplikujeme funkci „plná barva rámu“ o tloušťce min. 3 cm a příslušné barvě. Navrch ještě přetáhneme masku „M27“. Barevné pruhy po stranách zkopírujeme z titulní strany a dozdobíme kliparty ze skupiny „zvířata“.


 

Na další dvoustranu použijeme výše popsané triky. Jedinou změnu představuje klipart „barevné pruhy“, přes který přetáhneme masku „M27“, aplikujeme barevný efek „sepia“ a opacitu 48.

 

Na stránkách 6-7 jsme na klipart „bublina 5“ umístili ještě „Stopa_pes“ ze skupiny „zvířata“ s přidělenou opacitou 60. V poli opacity je důležité odškrtnout políčko „průhledný“, což nám umožní nastavit barvu, která bude skrz objekt prosvítat - v našem případě bílá. Dozdobíme již použitými prvky.
Pro fotografii na pravé straně následující dvoustrany jsme vybrali filtr „sepia“, opacitu 53 a masku „M15“.Další stránky už závisi jen a jen na Vaší fantazii...

 


Aktuality

Ukončení podpory AlbumMakeru

> ukončení podpory AlbumMakeru


Dnes je 21. dubna, svátek má dle Příjmenáře Ondráček > vyhledat
Rádi vám pomůžeme:
261 220 107po-pá 9.00-17.00, podpora@TiskProRadost.cz
tiskproradost.cz

2019 © TiskProRadost.cz