Návod - Fotokniha Jaro - My dva

Vzorová Fototkniha Jaro - My dva

Fotokniha Jaro - My dva je pro Vás připravena jako vzorová pro fototiskovinu 01-VST kniha velká, tvrdé potištěné desky.

Jestliže se Vám líbí podoba vzorové fotoknihy Jaro - My dva, můžete si ji stahnout ze stránky Šablony, nainstalovat do Vašeho AlbumMakeru a naplnit Vašimi fotografiemi, popřípadě upravit, aby byla ještě krásnější.

Pojďme se podívat, jak jsme ji sestavovali:

Pozadí titulní strany fotoknihy zvolíme v podvýběru „uživatelská barva“. Pomocí jasu, sytosti a odstínu vybereme světle růžovou. Je dobré si výslednou barvu uložit, budeme ji ještě potřebovat. Na pozadí nyní přetáhneme klipart s názvem „látka2“ ze skupiny „materiály“. Na tento klipart aplikujeme masku „M_033“ a v sekci „efekty“, podvýběr „zvláštní efekty“ aplikujeme na klipart ještě opacitu 33%. Takto upravený klipart zvětšíme do požadované velikosti a nakopírujeme na přední i zadní stranu (Kopírování nám usnadní použití zkratky - označíme klipart, stiskneme „Ctrl+C“, klipart odznačíme, klikneme na místo, kde chceme mít kopii a stiskneme „Ctrl+V“.)
Dále na obálku fotoknihy přetáhneme klipart „psaný text“ ze skupiny „romantic“. Aplikujeme masku „M_025“ a přidělíme mu opacitu 70%. Opět nazvětšujeme, natočíme do požadované polohy a zkopírujeme na vybraná místa. Tím jsme si připravili zajímavou plochu pro fotografii a další obrázky.
Nyní umístíme na přední stranu obálky požadovanou fotografii a aplikujeme na ni masku „M_62“. Přes tuto masku ještě přetáhneme rám s názvem „plná barva rámu“. Přidělíme mu tloušťku 1,5 (může se nepatrně lišit, nutné odzkoušet) a požadovanou barvu. Další ozdoby na stránce jsou tvořeny sérií klipartů ze skupiny „romantic“, které podle libosti nazvětšujeme a natočíme. (Např. pletenec z květin je tvořen klipartem „vlnovky2“, na něm naskládané ostatní obrázky, vše ze skupiny „romantic“.) Nakonec umístíme text tvořený libovolným fontem (ve vzoru je použitý „Arial rounted“ v odpovídající velikosti a barvě. Tím máme titulní stránku fotoknihy hotovou. Následující strany jsou tvořeny podobnými principy.

Na straně jedna se opakuje pozadí, motiv psaného textu i látky, můžeme je tedy zkopírovat z předchozího (kromě pozadí, na to musíme barvu znovu aplikovat). Na tmavší pruh ve spodní části stránky použijeme klipart „papír“ ze skupiny „materiály“. Klipartu přidělíme opacitu 30, v nabídce opacity odškrtneme okénko „průhledný“, což nám umožní vybrat i barvu, která bude skrz papír prosvítat. Doporučujeme tmavší růžovou. Vložíme fotografii, přes ní umístíme a natáhneme kliparty „vlnovka“ a „vlnovka2“ a dozdobíme dalšími kliparty, vše ze skupiny „romantic“.

 

Na další dvoustranu fotoknihy použijeme pozadí „p_126“ ze skupiny „romantic“, přidělíme mu opacitu 30 a požadovanou barvu (v tomto případě tmavě růžovou). Nyní použijeme klipart „třešeň“ ze skupiny „romantic“, aplikujeme na něj masku „M_25“ a opacitu 50. Nazvětšujeme, nakopírujeme a rozmístíme po dvoustraně. Nyní na stránky vyskládáme fotografie a vše opět dozdobíme kliparty skupiny „romantic“.

Na následující dvoustraně fotoknihy se opakují výše popsané prvky včetně papíru na levé straně, kterým je jedna z fotografií podložená. Opět použijeme klipart „papír“ ze skupiny „materiály“ s opacitou 30 a navolenou růžovou barvou. Stejné efekty jsou použité i na další dvoustraně, kde je navíc na fotografii na levé stránce použit rám „R_45“.

 

 

 

Pro dvoustranu 8-9 použijeme opět pozadí „p_126“ ze skupiny „romantic“ s opacitou 30 a přidělenou barvou. Tmavý pruh tentokrát vytvoříme klipartem „vínová“ ze skupiny „materiály“, kterému přidělíme opacitu 90 a tmavě růžovou barvu. V levém rohu je použitá fotografie s aplikovanou maskou „M_25“ a opacitou 29. V sekci „efekty“ zvolíme podnabídku „barevné efekty“ a aplikujeme na tuto fotografii ještě efekt „sepia“.

 

Nyní máme hotovou kostru celé fotoknihy. Jednotlivé stránky můžeme zduplikovat v nabídce „Stránka“ v horní liště obrazovky a jednotlivé prvky na duplikátech „pošoupat“ do jiného rozmístění. Takto lze zaplnit zbytek fotoknihy.

Přejeme hodně radosti a zábavy.


Aktuality

Ukončení podpory AlbumMakeru

> ukončení podpory AlbumMakeru


Dnes je 9. prosince, svátek má dle Příjmenáře Vlasák > vyhledat
Rádi vám pomůžeme:
261 220 107po-pá 9.00-17.00, podpora@TiskProRadost.cz
tiskproradost.cz

2019 © TiskProRadost.cz