AlbumMaker funkce - Rámečky

AlbumMaker funkce - Rámečky

Začali jste tvořit fotoknihu, fotokalendář či jinou fototiskovinu z nabídky programu AlbumMaker a máte pocit, že tomu „něco chybí“? Řešením může být správně zvolený rámeček.

Ve sloupci nabídek v levé části obrazovky klikneme na záložku Rámy. Rozbalí se sloupec obsahující kompletní nabídku dostupných rámů s náhledy. Nabídkou listujeme pomocí šipek umístěných vpravo od náhledů. Tyto náhledy lze zvětšit tažením boční lišty doprava (viz. obrázek)


Zvětšení náhledu rámečků

Jakmile vybereme vhodný rám, můžeme jej aplikovat na libovolnou fotografii následujícím způsobem: Rám uchopíme tak, že nad ním podržíme levé tlačítko myši a jejím tažením ho přesuneme na požadovanou fotografii. Teprve nyní tlačítko pustíme.


Použití rámečku ve fototiskovině

V náhledové části ihned vidíme výsledek svého snažení. Jestliže chceme rám z fotografie odstranit, aplikujeme stejným způsobem funkci s názvem bez rámečku (první shora v nabídce rámů).

Pokud použijete funkci s názvem plná barva rámu (hned druhý shora v nabídce rámů), můžete si zvolit libovolnou šířku okraje rámu i jeho barvu. Tu vyberete po rozkliknutí nabídky zvolit barvu v levé části tabulky. V prostřední části tabulky můžete tuto barvu dále upravovat tažením posuvníků jednotlivých řádků - odstín, sytost, světlost. Pokud víte, že vytvořenou barvu budete ještě potřebovat, stačí klepnout na Uložit, čímž přesunete barvu do stálé nabídky v pravé části. Odtud ji budete moci kdykoli použít znovu, popř. ji smazat. Klepnutím na tlačítko OK potvrdíte výběr barvy a vrátíte se zpět do nabídky Barevný okraj. Dalším klepnutím na OK potvrdíte výslednou podobu rámu.


Použití rámečku "Plná barva"

Pokud zjistíte, že se Vám rámeček zdeformoval, zkontrolujte následující:

- poměr stran fotografie - pokud jste velikost fotografie upravovali, může se stát, že se strany členitějších rámů „srazí“. Opravte poměr stran fotografie (tažením příslušných bodů) nebo zvolte jiný rám.

- orientace rámu - některé rámy je vhodné použít jen na výšku. Pokud je náhled v nabídce rámů orientovaný na výšku, zatímco Vaše fotografie na šířku, a Vám se podioba rámu nelíbí, zvolte raději jiný rám.

 

Ukázka deformace rámečku u protáhlého formátu fotografií.


Přejeme Vám hodně radosti při práci s AlbumMakerem

 


Aktuality

Ukončení podpory AlbumMakeru

> ukončení podpory AlbumMakeru


Dnes je 9. prosince, svátek má dle Příjmenáře Vlasák > vyhledat
Rádi vám pomůžeme:
261 220 107po-pá 9.00-17.00, podpora@TiskProRadost.cz
tiskproradost.cz

2019 © TiskProRadost.cz